Naprawa okien drewnianych, również wszelkich konstrukcji świetlistych na bazie drewna klejonego. Wykonujemy wszystkie prace remontowe i modernizacyjne.

Oznaki problemów z drewnianymi oknami

 • Ugięcie lub deformacja okien, skrzydeł;
 • Pojawienie się zauważalnych wad, uszkodzeń na powierzchni;
 • Woda przepływa pod ramą, co często odnotowuje się, gdy nie ma odpływu;
 • Brak lub nadmierne zatykanie otworów spustowych;
 • Stopniowe zużycie lub brak uszczelnienia.

Jakie usługi świadczymy

Nasi specjaliści zajmują się renowacją nowych europejskich okien z drewna oraz renowacją starych okien szwedzkiej technologii. Gwarancja na pracę 1 rok.

Wykaz usług:

 • wymiana i naprawa szyb zespolonych;
 • regulacja okuć;
 • izolacja okien i wymiana uszczelki;
 • produkcja i montaż moskitier.

Nie zapominaj, że okna drewniane wymagają konserwacji i regulacji co najmniej 1 raz w roku. Wtedy wytrzymają długo i utrzymają ciepło.

Naprawa okien drewnianych z podwójnymi szybami

Koszt naprawy jest różny, w zależności od rodzaju świadczonych usług i zakupionych materiałów.

Pozyskujemy materiały od sprawdzonych dostawców po niskich cenach, co sprawia, że koszt naprawy okien jest niski, ale nie wpływa negatywnie na efekt końcowy.

Możesz znaleźć przybliżony koszt na stronie z cenami. Ostateczny koszt zostanie zatwierdzony po zdiagnozowaniu przez naszego mistrza przy zawieraniu umowy.

Jeśli nadal masz pytania, wypełnij formularz kontaktowy, a nasz menedżer skontaktuje się z Tobą w ciągu 15 minut.

Cennik naprawy okien drewnianych

USŁUGA: CENA, zł:
Regulacja i smarowanie okna drewnianegood 60
Regulacja drzwi z drewna (eliminuje zwiotczenie skrzydła)od 80
Wyrównanie skrzydła okna/drzwi za pomocą okna z podwójnymi szybamiod 70
Wymiana uszczelki (przywraca szczelność okien i drzwi)od 20
Konserwacja. Grodzi, czyszczenie, smarowanie uszczelniaczaod 60
Wymiana na skrzydło obrotoweod 840
Wymiana skrzydła uchylno-uchylnego (Shuko)od 920
Skrzydło przesuwne Provedalod 340
Montaż okna drewnianegood 190
Montaż loggii drewnianejod 215
Demontaż okna drewnianego50
Przemontowanie225
Skarpaod 95
Parapetod 125
Odpływod 105

Renowacja okien drewnianych, główne rodzaje awarii

Nasza firma wykonuje wysokiej jakości naprawy okien drewnianych, rozwiązując problemy:

 • dmuchanie;
 • przekrzywienie okna;
 • powstawanie szczelin;
 • zgniłe obszary ramy;
 • zwis skrzydeł;
 • zepsute okucia;
 • rozbite szkło;
 • przestarzały wygląd okna.

Dmuchanie i formowanie się na oknach lodowych

Dmuchanie może wystąpić z powodu wysychania drewna i tworzenia się szczelin, a także naruszenia uszczelnienia szwów, połączeń między szybami a elementami ramy.

Aby wyeliminować dmuchanie, okno i skrzydło wzdłuż konturu są przyklejone gumą uszczelniającą na bazie kleju. Szczeliny między szybami a ramą są uszczelnione silikonowym uszczelniaczem. Aby uniknąć grzechotania szkła, należy go umieścić na specjalnym kleju.

Naruszenie geometrii okna

Aby wyeliminować pochylenie konstrukcji, konieczne jest zdemontowanie okna. Skrzydła są usuwane z zawiasów, stela jest ostrożnie usuwana. Naga rama jest mierzona w celu określenia miejsca i stopnia pochylenia.

Zakrzywiona rama jest układana w płaskim miejscu, a przekątne są wyrównane. Zgniłe szpilki są zastępowane nowymi. Poprawiona rama jest mocowana za pomocą metalowych narożników. W ramie wykonuje się wycięcia, aby rogi nie wystawały poza ramę.

Zwis skrzydła

Jeśli skrzydło okna dotyka ramy podczas zamykania, możesz wyeliminować ugięcie na jeden z dwóch sposobów: poprzez szlifowanie górnych warstw drewna i naprawę (wymianę) zawiasów. W drugim przypadku zawiasy można podciągnąć lub przesunąć wyżej.

Zgniłe obszary ramy

Rama bez szkła jest układana w płaskim miejscu. Zgniły obszar drzewa jest cięty i zastępowany nowym. Pasek jest starannie dostosowany do wymiarów ramy. Kawałek drewna jest przymocowany do ramy za pomocą płynnych gwoździ lub kleju. Wysuszoną powierzchnię uszczelnia się kitem, szlifuje i maluje na pożądany kolor.

Wymiana okuć

Aby określić lokalizację nowych zawiasów, skrzydło jest wkładane do ramy i tymczasowo mocowane. Miejsce instalacji zawiasów jest zaznaczone ołówkiem. Zawiasy są montowane na śrubach samogwintujących. Na koniec wymień Uchwyty i kołki.

Wymiana szyb

Aby zamówić nowe szkło do okna drewnianego, weź pod uwagę nie tylko rozmiar otworu okna, ale także stopień rozszerzalności szkła pod wpływem temperatur. Aby to zrobić, szkło jest zamawiane o 2-3 mm mniej niż otwór ramy. Szkło jest przymocowane do ramy na drewnianych listwach przyszybowych, które są przygotowywane z wyprzedzeniem. Aby zapewnić wysokie uszczelnienie okna, szkło sadzi się na kleju lub uszczelniaczu.

Usługi dodatkowe

Wraz z renowacją okien drewnianych oferujemy dodatkowe usługi:

 • wymiana parapetów;
 • wymiana odpływów;
 • wymiana daszków;
 • docieplenia okien;
 • montaż moskitier.

Wymiana parapetów

Jako parapet do okien drewnianych idealny jest materiał PVC. Parapety plastikowe wyróżniają się: niezawodnością i trwałością działania, szybkością instalacji, łatwością pielęgnacji, dużą różnorodnością kolorów i tekstur. W przypadku okien drewnianych możesz wybrać parapet z tworzywa sztucznego o fakturze drewna. Wykonujemy profesjonalny montaż, udzielamy gwarancji na prace i materiały 1 rok.

Montaż odpływów

U nas możesz zamówić montaż odlewów na zwykłych oknach drewnianych lub oknach Euro. Instalujemy odpływy z cienkiej blachy, które doskonale spełniają funkcję hydroizolacji i ozdabiają fasadę budynku. Odpływ jest pomalowany na pożądany kolor. Wymiana odpływu wymaga profesjonalnego podejścia i umiejętności. Urządzenie hydroizolacyjne, uszczelnienie szwu między odlewem a ramą, wybór optymalnego kąta nachylenia-wszystko to wpływa na efekt końcowy i stopień ochrony okna przed wilgocią.

Docieplenia okien drewnianych

Jeśli wieje z okien, zimne powietrze przenika do pomieszczenia, zabierając przydatne ciepło – nie spiesz się, aby kupić nowe konstrukcje. Nasza firma pilnie przeprowadzi ocieplenie okien drewnianych na zimę. W zależności od okoliczności realizujemy:

 • ustawianie i wymiana okuć;
 • eliminacja przekrzywienia okna;
 • wymiana uszczelki;
 • montaż dodatkowego obwodu uszczelniacza;
 • uszczelnianie szwów;
 • uszczelnianie szczelin między szybami i ramą.

Koszt usługi izolacji okien zależy od ceny materiałów i złożoności pracy. Pełna lista usług i ostateczny koszt kreatora określa po kontroli okna.

Moskitiery na okna drewniane

U nas można zamówić moskitiery na okna drewniane z montażem. Wykonujemy montaż moskitier ramowych, przesuwnych, roletowych. Podczas instalacji brane są pod uwagę cechy okien drewnianych, wybierane są specjalne metody mocowania.

O co często nas pytają?

Koszt naprawy okien drewnianych zależy od rodzaju i materiałów eksploatacyjnych przeznaczonych do naprawy. Podane są wszystkie ceny napraw w cenniku na naszej stronie internetowej.

Często przeprowadzamy wymianę okien z podwójnymi szybami, regulację okuć, wymianę uszczelek, instalację akcesoriów, a także inne usługi w zakresie rozwiązywania problemów z oknami.

Tak, zapewniamy 365-dniową gwarancję na wszystkie rodzaje prac.

Tak, wyjazd mistrza jest bezpłatny (pod warunkiem zawarcia umowy). Wymeldowanie mistrza odbywa się zwykle w dniu zgłoszenia lub następnego dnia, jeśli wniosek zostanie pozostawiony wieczorem. Możesz zamówić telefonicznie lub w inny dogodny dla Ciebie sposób.

Masz jakieś pytania? Zadzwoń do nas lub zostaw zgłoszenie na stronie

Zostaw zgłoszenie

5 / 5. Opinii: 206